Marketing dla projektantów wnętrz: budowanie ekspozycji marki

 

4 strategie marketingowe projektowania wnętrz

Zdobycie uznania wśród klientów poszukujących ich konkretnych usług może być wyzwaniem dla osób pracujących w branży projektowania architekt wnętrz warszawa. Dlaczego?

Tradycyjne metody marketingowe, takie jak reklamy radiowe lub drukowane, zwykle nie są tak skuteczne, jak w przypadku osób oferujących bardziej potrzebne usługi lub jednorodne towary. I chociaż poczta pantoflowa to świetny sposób na budowanie biznesu, prawdopodobnie nie wystarczy, aby Twoja firma projektowa była rentowna.

Jeśli chcesz zwiększyć świadomość i ekspozycję swojej marki, najpierw musisz zdefiniować i promować swoją markę we właściwy sposób.

Jaka jest Twoja marka?

Słynny przedsiębiorca i bloger Seth Godin powiedział: „Marka to zestaw oczekiwań, wspomnień, historii i relacji, które razem wzięte odpowiadają za decyzję konsumenta o wyborze jednego produktu lub usługi”.

Innymi słowy, Twoja marka to postrzeganie Twojej firmy przez ludzi. Jak chcesz, aby postrzegano Twoją markę? Może specjalizujesz się w ekskluzywnych, luksusowych dekoracjach. A może doskonale radzisz sobie z maksymalizowaniem małych przestrzeni na mieszkania lub wystawianiem domów na sprzedaż.

Marketing dla projektantów wnętrz opiera się na zdefiniowaniu Twojej marki w oparciu o Twoją specjalizację. Przyjrzyj się swoim klientom, stylowi dekoracji, bez względu na to, czy specjalizujesz się w nieruchomościach mieszkalnych czy komercyjnych — cokolwiek wyróżnia Cię na tle konkurencji.

Co za różnica?

Mówiąc o odróżnieniu się od konkurencji, częścią skutecznego marketingu jest obserwowanie, co robią inne firmy zajmujące się projektowaniem domów, a czego nie. Na przykład, jeśli firmy projektowe w Twojej okolicy koncentrują się na tworzeniu „eleganckich” lub „modnych” domów, dlaczego nie skupić się na tym, że Twoje projekty

często przekraczają budżet?

Nie zapomnij podać faktów na poparcie swoich twierdzeń, takich jak referencje lub wartości procentowe. Jeśli zdobyłeś nagrody lub inne wyróżnienia, dlaczego o tym nie wspomnieć? Wszystko, co możesz zaoferować klientom, co Cię wyróżnia, pomoże Twojej marce zostać zauważonym.

Jakie jest Twoje doświadczenie z marką?

Twoje strategie marketingowe związane z projektowaniem wnętrz powinny koncentrować się na natychmiastowym uznaniu przez potencjalnych klientów. Wizualny branding to kluczowy element doświadczenia Twojej marki, w tym:

• Logo: od wizytówek po faktury — to często pierwsza rzecz, którą ludzie zobaczą. Współpracuj z grafikiem, aby stworzyć logo, które odzwierciedla Twoją markę i wygląda równie wspaniale na małym obrazku lub dużym banerze.

• Obrazy: Oczywiście wysokiej jakości obrazy są niezbędne do promowania firmy zajmującej się projektowaniem domów. Będziesz chciał zaprezentować swoje prace w swoim portfolio i wszelkich innych obrazach, których będziesz używać na swojej stronie internetowej lub w materiałach marketingowych.

• Schemat kolorów: Marketing dla projektantów wnętrz koncentruje się na schematach kolorów! Na szczęście wiesz wszystko o kolorach uzupełniających i prawdopodobnie nie będziesz potrzebować pomocy przy ich wymyślaniu. Pamiętaj, że kolory wywołują emocje i uczucia ludzi i wybieraj te, które tworzą nastrój dla Twojej firmy.

Spójrz na paletę kolorów włoskiej marki tekstylnej Basetti Home Innovation. Używają zestawu podstawowych i drugorzędnych kolorów, aby przekazać innowacyjność, nowość, odwagę i świeżość.

• Czcionka: Twój krój pisma wpływa również na wrażenia Twojej marki. Zbyt wiele firm popełnia błąd polegający na używaniu ogromnej liczby różnych czcionek w swoich materiałach marketingowych. Wybierz nagłówek i skopiuj czcionki i zachowaj ich spójność. Trzymaj się nie więcej niż dwóch różnych czcionek, aby reprezentować swoją markę.

Jak udostępniasz swoją markę?

Teraz, gdy wykonałeś pracę, aby stworzyć i wyróżnić swoją markę, nadszedł czas, aby się nią podzielić! Będziesz chciał mieć spójną stronę internetową, wizytówki i być może broszury lub materiały informacyjne na targi i inne wydarzenia, a także konta w mediach społecznościowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *